KRAKÓW I OJCOWSKI PARK NARODOWY 2-5.05.2019

DZIEŃ 1-godz. 6.00 Wyjazd z Poznania w kierunku Wrocławia. Przejazd obwodnicą przez najdłuższy w Polsce most wiszący na Odrze oraz w pobliżu wybudowanego na EURO 2012 stadionu piłkarskiego. Dalszy przejazd autostradą A-4 w kierunku Bochni a następnie zwiedzanie zabytkowej kopalni soli, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2 –śniadanie, przejazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Wawel- zwiedzanie katedry, Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta. Przejście Traktem Królewskim pod słynne „okno papieskie” I dalej na Stary Rynek. Wizyta w Kościele Mariackim. Sukiennice, Brama Floriańska, powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

DZIEŃ 3 –  śniadanie. przejazd do centrum Krakowa i dalsze zwiedzanie miasta: dalszy przejazd do Krakowa – zwiedzanie krakowskiego Kazimierza  m.in. wizyta w jedynej czynnej synagodze Remuh oraz na kirkucie (zabytkowym żydowskim cmentarzu), Kościół na Skałce (miejsce pochówku wielu wybitnych Polaków m. in. Czesława Miłosza), wyjazd do Tyńca – zwiedzanie opactwa benedyktynów, przepięknie ulokowanego na wapiennych skałach,  powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

DZIEŃ 4 – śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Ojcowa, Spacer Doliną Prądnika do Groty Łokietka lub Jaskini Ciemnej. Przejazd do Pieskowej Skały, wejście na dziedziniec zamkowy  i basztę z której roztacza się wspaniały widok na Ojcowski Park Narodowy. Spacer do Maczugi Herkulesa, obiad na trasie. Powrót do Poznania ok. godz. 22.00.

Cena 790 zł/osoba

Świadczenia: przejazd wygodnym autokarem, opieka pilota- przewodnika,przewodnik miejscowy w miejscach obowiązkowych,2 noclegi w pensjonacie lub hotelu, pokoje 2-3 os z łazienkami, wyżywienie: 3x śniadanie, 3x obiadokolacja, obiad na trasie, wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów!!!!

UWAGA! Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie!


ORGANIZATOR: BP „Odkrywca” Anna Kunysz – Rybińska

tel. 604 588 240, aniakunysz@wp.pl