Oferta,  Programy dla grup zorganizowanych,  wycieczki kilkudniowe

CZESKIE UZDROWISKA

Franciszkowe Łaźnie – jedno z trzech miast tzw. „czeskiego trójkąta uzdrowiskowego”. To pierwsze uzdrowisko na świecie, w którym leczono kuracjuszy borowiną. Miasto rozsławił m.in. J.W. von Goethe, który określił je jako „raj na ziemi”. Nazywane jest również „wielkim uzdrowiskiem w małym miasteczku”, 23 źródła mineralne, przepiękna architektura i zieleń parków, to to co przyciąga gości do Franciszkowych Łaźni.

Karlowe Wary – najważniejsze uzdrowisko w Czechach i jedno z najsłynniejszych w Europie. To ucieleśnienie uzdrowiskowej elegancji, którą charakteryzują ekskluzywne domy zdrojowe, wspaniałe położenie w zalesionej dolinie oraz 79 gorących źródeł. To także miasto Becherovki oraz miejsce gdzie odbywa się znany festiwal filmowy.

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ 1

wyjazd godz. 6.00, przejazd przez Niemcy do Miśni, zwiedzanie miasta o ponad tysiącletniej historii podziwianie m.in. Katedry św. Jana i św. Donata z XIII w, zamku biskupiego Albrechtsburg z XV w, Starego Miasta, wizyta w Państwowej Manufakturze Porcelany, przejazd do Franciszkowych Łaźni zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

DZIEŃ 2

śniadanie, wycieczka do rezerwatu Soos, który jest jednym z najcenniejszych pod względem przyrodniczym terenów w Czechach. Rozległe bagna, torfowiska borowinowe oraz wulkany tworzące iście księżycowy krajobraz – to sprawia, że rezerwat stanowi ewenement na skalę europejską. Powrót do Franciszkowych Łaźni, czas wolny do dyspozycji uczestników – wypoczynek. Możliwość spacerów po uzdrowisku i okolicy (znakowane proste szlaki), degustacja wód zdrojowych, możliwość kąpieli w nowoczesnym ośrodku Aquaforum – miejsce odpoczynku i relaksu w otoczeniu stylizowanym na antyczne łaźnie (rwąca rzeka, bicze wodne, masaże wodne, wodna jaskinia i inne atrakcje), obiadokolacja oraz wieczorek integracyjny, nocleg DZIEŃ 3 – śniadanie, przejazd do miejscowości Loket (bardzo malowniczo położona miejscowość, słynąca ze swojego XII – wiecznego zamku,będącego jednym z najstarszych i najcenniejszych zabytków kamiennych w Czechach) spacer po zabytkowym Starym Mieście, dalsza podróż do Karlowych Warów, zwiedzanie, czas wolny, możliwość zjedzenia posiłku.

Wyjazd w drogę powrotną, powrót ok godz.1.00


Świadczenia: przejazd wygodnym autokarem, ubezpieczenie, opieka pilota – przewodnika, nocleg w pensjonacie pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, bilety wtępów do wybranych obiektów.


CENA DO UZGODNIENIA


Informacje i zapisy: Anna Kunysz – Rybińska, Biuro Podróży „Odkrywca”, tel. 604 588 240, aniakunysz@wp.pl